منوی اصلی
معلم نفس خود و شاگرد وجدان خویش باش زیمنس گستر | خوراک | سایت مپ

عوارض استفاده از ناخن مصنوعی در بارداری

زیبایی به صنعت چند میلیون دلاری در زمان‌های اخیر تبدیل شده است. این صنعت درست مثل پزشکی و فن آوری به پیشرفت و نوآوری‌های جدید ادامه می‌دهد. با کاشت ناخن، شما هم اکنون می‌توانید از «رشد ناخن زیبا و جذاب در عرض چند دقیقه» لذت ببرید. اما آیا واقعاَ آن را به قیمت سلامت نوزاد خود می‌خواهید داشته باشید؟

ناخن در دوران بارداری

ناخن آکریلیک، همچنین شناخته شده به‌عنوان ناخن مصنوعی، به‌سادگی مخلوطی از مایع و پودری می‌باشد که به روی ناخن طبیعی اعمال می‌شود. به‌علاوه، ناخن‌های مصنوعی بسیار ساده و آسان استفاده می‌شوند. حتی اگر بخواهید تا آن‌ها را بردارید، همیشه می‌توانید باکمی تلاش خودتان آن‌ها را دوباره ثابت کنید. اما آیا ناخن‌های مصنوعی درزمان حاملگی مناسب هستند؟ بیایید جواب را بیابیم.

نکات احتیاطی

در حالی که هیچ عوارض جانبی مضر، برای استفاده از رنگ ناخن یا ترکیبات ناخن در دوران بارداری وجود ندارد، انجام برخی اقدامات پیشگیرانه در استفاده از آن‌ها توصیه شده است. از آنجا که بسیاری از کارهای و فعالیت‌های شما در دوران بارداری به خاطر تأثیر احتمالی آن‌ها بر سلامت جنینتان محدودتر می‌شود بهتر است به‌طرف امن‌تر پایبند باشید.

– یک سالن خوش‌نام انتخاب کنید، ترجیحاً قبلاً به آنجا رفته باشید.

– در زمان انجام کار ناخن‌ها از تهویه بودن اتاق اطمینان حاصل کنید.

– از تنفس هر دود به وجود آمده از ترکیبات ناخن در طول کار اجتناب کنید، زیرا می‌تواند برای جنین خطرناک باشند.

– بهتر است حساسیت خود را به هر گونه آلرژی به ترکیبات استفاده شده در روش ناخن آکریلیک بررسی کنید. این کار ممکن است خطر هر گونه آلرژی را کاهش دهد.

– بهتر است مرکزی که این کار را برای شما انجام می‌دهد از یک ماده اولیه شناخته شده مانند اتیل متاکریلات (EMA) استفاده کند که بسیار امن‌تر است.

– همچنین می‌توانید خطر ابتلا به عوارض جانبی بالقوه را با اجتناب از ناخن آکریلیک در سه ماهه اول بارداری را کاهش دهید.

نکاتی برای مراقبت از ناخن در دوران بارداری

اگر شما ناخن آکریلیک در دوران بارداری استفاده می‌کنید، توجه به توصیه‌های پزشکی در این زمینه می‌تواند خطر ابتلا به هر گونه عوارض جانبی را در صورت وجود به حداقل برساند.

– به خاطر داشته باشید که در دوران بارداری، ممکن است حتی به ترکیبات مورد استفاده در طی فرآیند حساس‌تر شده باشید، حتی اگر آن‌ها را قبلاً هم استفاده می‌کردید. دلیل این امر این است که بارداری باعث می‌شود شما مستعدتر شده و سیستم ایمنی بدن شما ضعیف‌تر از قبل گردد.

– دستان خود را پس از اتمام این فرآیند کاملاً شستشو دهید. همچنین از استنشاق دود امتناع ورزید زیرا ممکن است به شما احساس تهوع به وجود بیاورد و بیمار شوید.

– ناخن‌های خود را تمیز نگه دارید. شما در دوران بارداری بیشتر در معرض ابتلا به عفونت‌های باکتریایی یا قارچی قرار دارید.

– در طول برداشتن ناخن آکریلیک هم همین توجهات را داشته باشید و از انجام مجدد فرآیند در طول بارداری خود اجتناب ورزید.

عوارض استفاده از ناخن آکریلیک در دوران بارداری

در حالی که هیچ مدرکی به‌طور قطع آسیب رسانی ناخن‌های آکریلیک را در زمان بارداری تائید نمی‌کنند، گمانه زنی‌های خاصی وجود دارد که هنوز توسط کارشناسان تائید نشده است.

– تصور می‌شود قرار گرفتن در محیط‌های کاری که در آن غلظت استون بالاتر است به افزایش خطر سقط جنین ارتباط داشته باشد .

– قرار گرفتن مکرر در معرض حلّال‌های مورد استفاده در طی فرآیند ناخن آکریلیک رشد جنین را تحت تأثیر قرار داده و باعث افزایش خطر ابتلا به تأخیر رشد و ناتوانی‌های یادگیری وی گردد.

– همچنین از آنجایی که اتصال ناخن‌ها کامل نیست، خطر بروز عفونت‌های باکتریایی و قارچی وجود دارد.

بنابراین حکم این است که حتی اگر ناخن‌های آکریلیک هیچ تهدید مستقیمی در دوران بارداری برای شما یا جنین شما محسوب نشود، بهتر است در زمان بارداری از آن اجتناب کنید.

منبع
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱
نویسنده: admin
دسته: متفرقه